Vali Kemal Yurtnaç, 2016 Rio olimpiyatlarında olimpiyat ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Yozgatlı Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’i telefonla arayarak tebrik etti.
 
Rıza Kayaalp’in dünya çapında bir sporcu olduğunu belirten Vali Yurtnaç, olimpiyatlara katılıp ikinci olmanın bile büyük bir başarı olduğunu söyledi.
 
Rıza’nın Dünya Güreş Birliği tarafından dünyanın en iyi güreşçisi seçildiğini hatırlatan Yurtnaç, “Yozgat’ın içinden yetişmiş, kendini yaptığı sporda çok iyi yetiştirmiş ve bu güne kadar dünya, Avrupa ve olimpiyatlarda sayısız madalya kazanan Rıza Kayaalp kardeşimizi bizlere olimpiyatlarda yaşatmış olduğu gurur için teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Akşam maçı Yozgatlı vatandaşlarla birlikte Cumhuriyet Meydanında izlediklerini belirten Yurtnaç, “Grekoromen stil 130 kiloda bronz madalya alan sporcular bu madalyayı aldıkları için sevinç çığlıkları atarken, Rıza Kayaalp altın madalya alamadığı için oldukça üzüldü. Kendisi ile yapmış olduğum telefon görüşmesinde de söyledim, üzülmesine ve moralini bozmasına hiç gerek yok. Ben inanıyorum ki Rıza daha birçok başarılara imza atacaktır. Katılacağı müsabakalarda ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletecektir. 2020 yılında yapılacak olan bir sonraki olimpiyatlarda da altın madalyayı ülkemize kazandıracağına eminim.” dedi.
 
Yurtnaç, Rıza Kayaalp’in annesi Sevgi ve babası Kelami Kayaalp’e, böylesine ahlaklı, dürüst ve başarılı bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür etti.