Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, 7 Haziran'da İstanbul, Vezneciler de terör saldırısında şehit olan polis memuru 22 yaşındaki Duha Beker’in, Akdağmadeni İlçesi'nde ki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin Akdağmadeni Yenimahalle de ki evine yapılan taziye ziyaretine Vali Yurtnaç’ın, yanısıra İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Kaymakam Göksel Yüksel, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar ve Belediye Başkanı Suphi Daştan katıldı. Vali Yurtnaç daha sonra Şehidin küçük kardeşi Melik Beker’e sarılarak başsağlığı diledi. Ziyaret sırasında okunan Kuran-ı Kerim’in ardından dualar edildi.

Vali Kemal Yurtnaç, "Yüce rabbimiz şehitler için, onlara ölüler demeyiniz diyor. Şehitlik şerefli bir makam. Bu hain terör olayları inşallah çok yakın zamanda bitecek, bu acılarımız da sona erecek. Bize düşen şehidin ailesinin, yakınlarının yanında olmak. Bundan sonra Yozgat’ta şehit ailelerine zaten var olan pozitif ayrımcılığı daha da artıracağız. Onların ne derdi varsa bizim buradaki görevlilerimiz, kaymakamımız, komutanımız, ilçe emniyet müdürümüz ve diğer görevlilerimiz bir memur gibi değil de onların bir hizmetkarı gibi onlara destek verecekler, ne işleri varsa önayak olacaklar. Bu bize düşen önemli bir görev. Hem vicdani hem kanuni hem de insanlık görevi. Allah şehidimize rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

Vali Yurtnaç Şehit annesi Emine Beker’e de başsağlığı diledikten sonra taziye evinden ayrıldı.