Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Yusuf Başer, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Yozgat Milletvekillerinin yoğun gayreti neticesinde Yozgat havalimanının Yüksek Planlama Kurulu tarafında yatırım programına alındığını müjdeledi.
                               
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Başer; "Yozgat Havalimanı Yüksek Planlama Kurulu tarafından 240 milyon TL yatırım bedeli ile yatırım programına alınmış bulunmaktadır. Bakanımız ve milletvekili arkadaşlarımızla uzun zamandır vermiş olduğumuz mücadele netice verdi. Havalimanımızın yatırım programına alınmasıyla birlikte en kısa zamanda  ihale sürecini tamamlayacak, Yozgatımıza havalimanını kazandıracağız" dedi.
                            
Yozgatı cazibe merkezi haline getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Başer; “Havalimanını Alaca yol ayrımı üzerine yapacağız. Organize Sanayii Bölgesini de aynı bölge yapmayı düşünmekteyiz. Çevre yolu bağlantısı ve hızlı trenin entegre edilmesiyle birlikte Yozgat-Sorgun arasını ticaret merkezi haline getireceğiz, havalimanımızın faaliyete geçmesiyle birlikte yatırımcılarımız ile gerek yurt içinde, gerekse yurtdışındaki hemşehrilerimizin Yozgatımıza daha rahat ulaşabileceğini sözlerine ekledi. 
                          
Başer; "Yozgatımıza havalimanını kazandırılması noktasında öncelikle her zaman desteğini Yozgatımızdan hiç esirgemeyen  Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Yozgat’la ilgili her türlü projede her zaman yanımızda olan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Yozgatımıza hizmet noktasında şevkle mücadele verdiğimiz başta Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ  olmak üzere milletvekillerimiz Sayın Abdulkadir Akgül ve Sayın Ertuğrul Soysal teşekkür ederiz" diyerek sözlerine tamamladı. 
                         
Yozgat Havalimanının yatırım programına alınması için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer geçtiğimiz günlerde Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ı ziyaret etmişti.