Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact güncelleme yayınlandı

Stagefright virüsüne karşı bir yama içeren güncelleme Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact'ın genel performansını önemli ölçüde artırıyor.
Yayınlanma tarihi: 30 Ekim 2015, Cuma günü, saat: 10:02

Sony tepe modelleri Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact için kapsamlı bir güncelleme yayınladı. 32.0.A.6.152 yapı numarasına sahip yeni yazılım 281MB büyüklüğünde. Dünyanın birçok noktasında Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact kullanıcılarıyla buluşan güncellemenin dağıtım işlemi OTA (şebeke) ve PC Companion üzerinden gerçekleşiyor.

Japon üreticinin Android 6.0 öncesi yayınladığı kapsamlı güncelleme Stagefright virüsüne karşı telefonları güvenli hale getiriyor. XDA Geliştiriler sayfası ve Reddit Forumu'nda kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara göre söz konusu güncelleme telefonlardaki kamera ve parmak izi tarayıcısının performansını artırıyor. Ayrıca telefonların genel performanslarında da artış yaşanıyor.

İlginizi çekebilir; LG G4-iPhone 6S Plus-Xperia Z5-Galaxy Edge+: Fotoğraf ve video karşılaştırma

Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact dünya genelinde birçok noktada satışa sunuldu, fakat telefonlar henüz ülkemize giriş yapmış değil. Sony satış işlemi için henüz resmi bir açıklama yapmazken, gelen haberler telefonların kasım ayında Türkiye'de satışa çıkacağı yönünde. 

Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact için kapsamlı bir güncelleme yayınlandı
 

Etiketler: Xperia   Z5   ve   Xperia   Z5   Compact   için   kapsamlı   bir   güncelleme   yayınlandı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki