'Yaslıada' Tiyatro Oyunu Sorgun’da Sahnelenecek

Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Başbakanı merhum Adnan Menderes ve dava arkadaşlarının Yassıada'da yaşadıkları son günlerinin anlatıldığı 'Yaslıada' isimli tiyatro eseri, Sorgun'da sahnelenecek.
Yayınlanma tarihi: 15 Nisan 2016, Cuma günü, saat: 16:42

Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Başbakanı merhum Adnan Menderes ve Yassıada mahkumlarının son günlerinin anlatıldığı ‘Yaslıada’ isimli tiyatro eseri, 16 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’da İlyas Arslan Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek.

Sorgun Belediyesi ile HAK İŞ Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı işbirliği ile sahnlenecek Yaslıada’yı Fatih Gülbaba kaleme aldı ve Sami Gülbaba yönetti. 

Adnan Menderes’li yılların ilk kez tiyatro sahnesine konmuş olması yönüyle önem taşıyan Yaslıada isimli tiyatro eseri merhum Başbakan Adnan Menders ve arkadaşlarının Yassıada’daki son 48 saatini anlatıyor. Oyunda başlıca rolleri Seyfullah Kartal, Vahdet Çakar, Alper Türedi, Hüseyin Santur, Eşref Seyitoğlu, Erdem Yılmaz ve Yiğit Kartal paylaşıyor. 

Yaslıada isimli tiyatro eseri, 16 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’da Sorgun Belediyesi İlyas Arslan Tiyatro Salonu’nda ücretsiz olarak sahnelenecek.

Etiketler: yaslıada   adnan menderes   tiyatro   sorgun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki