Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun'un Yozgat'a kazandırdığı eğitim yatırımlarından, Sorgun İlçesi'nde geçtiğimiz yıl temeli atılan 'Yeni Çeltek İlk ve Orta Okulu' inşaatında sona gelindi. Okul tamamlandığında modern fiziki yapısı ile yeni eğitim yılında çok sayıda öğrenciye kaliteli eğitim imkanı sunacak.

Sorgun İlçesi Güzelyurt Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl Oral Bektaş İlköğretim Okulu'nun yerine temeli atılan 20 derslikli Yeni Çeltek İlk ve Orta Okulu inşaatında çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Genel Müdür Osman Coşkun, okulun temelini 28 Eylül Pazartesi günü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve çok sayıda yöneticinin katılımı ile gerçekleştirmişti. 

Okulun ilçeye kazandırılmasında öncülük yapan Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, inşaat alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Aradan geçen 6 aylık sürede kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan okulun bulunduğu bölge için önemli olduğunu belirten Coşkun; "Allah'ın izni ile Yeni Çeltek İlk ve Orta Okulu eğitim yılında kapılarını Sorgunlu öğrencilere açacak" dedi.

20 derslikli okulun yapımına 2 milyon lira kaynakla başlandığını hatırlatan Coşkun, bölgede çok sayıda öğrencinin modern fiziki imkanlar içerisinde kaliteli eğitim sağlamasına vesile olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Daha önce inşaatın bulunduğu alanda yılların verdiği yorgunluğu artık taşıyamaz durumda olan Oral Bektaş İlköğretim Okulu'nun bulunduğunu hatırlatan Coşkun; “İnşallah okulumuz tamamlandığında bölgede bulunan çok sayıda öğrenciye daha iyi şartlarda eğitim imkanı sağlanmış olacak. Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri'nin son yıllarda elde ettiği karlılığı Yozgat ve ilçelerine eğitimden spora, toplumsal hayatın gelişmesinden ihtiyaç sahiplerinin desteklenmesine kadar pek çok alana yansıtmaya gayret gösterdik. Kısa bir süre önce temelini attığımız ve inşallah 2016-2017 eğitim öğretim yılında kapılarını öğrencilerine açacak Yeni Çeltek İlk ve Orta Okulu bunlardan sadece bir tanesi. Bu okul, yerin metrelerce altında alın teri döken işçi kardeşlerimizden tutun da yöneticisine kadar büyük bir özveri ile görev yapan büyük bir hizmet silsilesinin Sorgun'a kazanımı olacaktır. 

O yüzden okulun vakit kaybedilmeden yapılması için azami ölçüde hassasiyet gösteriyoruz. Her türlü ayrıntıyla yakından ilgilenip, çocuklarımıza hak ettikleri eğitim ortamını sağlayacak bir okul kazandırmaya çalışıyoruz. İnşaat çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını görmekten mutluluk duydum. İnşallah okulun açılışını hemşerilerimizle birlikte açmak da kısmet olur” diye konuştu.