Hükümet konağı önündeki bulunan ve otopark olarak kullanılan alan, Yozgat Belediyesi tarafından üzeri yeni şehir meydanı, altı 350 araç kapasiteli katlı yeraltı otoparkı olarak yeniden projelendirilerek, ilk kazma düzenlenen basın toplantısı arkasından vuruldu.

15 milyon 717 bin liraya malolacak ve 2018 yılı ortalarında teslim edilecek proje için inşaat alanında düzenlenen törende konuşan Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, İhale sürecinin hemen peşinden çalışmalara başladıkları ifade ederek, "Bugün inşaat alanında yaptığımız basın toplantısı ile 350 araçlık kapalı otopark ve yeni şehir meydanı projemizi başlatmış olduk. El birliği ile Yozgat'ı yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz" dedi.

Başkan Arslan, 40 yıldır ihmal edilen, düşünülmeyen çok önemli bir projeye başladıklarını vurgulayarak, "Bugüne kadar belediyenin tek başına ve öz kaynaklarıyla gerçekleştireceği en büyük projenin inşaatı başladı ve İnşaallah 2018 baharında tamamlanacak" diye konuştu. 

Otoparkın yaklaşık 4 dönüm alanda yer altına 3 kat inmek suretiyle 350 araçlık bir otopark yapacağını ifade eden Belediye Bakanı Arslan, “İnşaatın yerini 20 eylül’de yer teslimi yaptık. İnşallah 700 gün içerisinde de tamamlanıp hizmetine sunulmuş olacak üzeri ise vatandaşımızın gezip, dinleneceği bir sosyal alan olacak. Otopark sıkıntısını çözmek için de Celal Atik ve eski Sakarya okulunun bahçesini otopark olarak düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yozgat'a hizmet sevdasından vazgeçmeyeceklerini belirten Başkan Arslan, "Seçim beyannamemizde verdiğimiz bir sözümüzü daha yerine getirmenin huzur ve mutluluğunu parti teşkilatımız, belediye personelimiz ve hemşehrilerimiz ile paylaştık. Sen işinle gücünle kalsan da elalemin dilini zapt edemezsin. Birileri dilleri ile konuşsunlar, biz işlerimizle yaptıklarımız ve daha yapacaklarımızla ve sadece Yozgat'ı düşünen beynimizle konuşmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki, ölüm var ahiret var ve bir hesap günü var. Ve de bizim hala söyleyecek çok sözümüz yapacak çok işimiz var" şeklinde konuştu.

Yeni şehir meydanı ve kapalı otopark inşaat alanında düzenlenen basın toplantısı sonrasında ilk kazma vurulurken, basın toplantısına Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.