Akdağmadeni ilçesinde modern ve sağlık standartlarına uygun birinci sınıf mezbahaneye kavuşması için ilçe belediyesi tarafından yapımına başlanan yeni mezbahane inşaatının yapımı devam ediyor.

Toplamda 500m2 kapalı alan, 3 ayrı soğuk hava deposunun bulunduğu yeni mezbahane, Sağlık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Avrupa standartlarına uygun olarak yapımı devam etmekte.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan devam eden çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Yapımına devam ettiğimiz yeni mezbahane, modern kesim üniteleri olan, günde 200 büyük baş ve 200 küçük baş hayvan kesimi yapabilecek kapasitededir. 500 m2 kapalı alanı olan mezbahanede ayrıca 3 adet soğuk hava deposu bulunmaktadır. Sağlıklı koşullarda ve veteriner denetiminde yapılacak kesimlerle, ilçemizde hayvancılığa ayrı bir boyut getirecek olan yeni mezbahane tamamen hijyenik koşullarda halkımıza hizmet verecektir" dedi. 

Yeni Mezbahane yapımı’nın kısa süre içerisinde tamamlanacağını bildiren Başkan Suphi Daştan, "Akdağmadeni Belediyesi olarak yine standartları yükselterek bölgesine örnek olacak bir projeyi daha tamamlamak üzereyiz. Yapımı tamamlandığında hijyenik koşullarda kesim yapılan, denetimlerin eksiksiz gerçekleştirildiği, kapasitesi geniş olan yeni mezbahanemizin ilçemize ve bölgemize hayırlı olacağını düşünüyorum" diye ifade etti.