Yenifakılı İlçesinde, Belediye tarafından düzenlenen ve geleneksel hale getirmeyi planladıkları 'Bahar Şenlikleri' yoğun katılım ile birlikte çoşkulu şekilde kutlandı.

Yenifakılı Bahar şenliklerine, Yenifakılı Kaymakamı Mustan Barış İşler, Belediye Başkanı Yalçın Karadavut, kurum müdürleri ve ilçe halkı katıldı. Kaymakam İşler ve Başkan Karadavut açılış konuşmalarıyla başlayan şenlikler, Yozgat Belediyesi Sürmeli Türk Müziği Topluluğunun verdiği konser sonrasında, halk oyunları gösterileri ve yerel sanatçıların verrmiş oldukları konserler ile devam etti.

Kaymakam İşler ve Başkan Karadavut, şenlikler sonrasında ilçeye maddi ve manevi verdiği desteklerle tanınan, Çağan Grup Ynt.Krl. Başkanı Mustafa Çağan, Hayırsever iş adamı Aşır Hamdemir, A.C.M Başkanı Dursun Büyükbaş ve Bahar şenliklerini koordine eden Yenifakılı Tarih-Kültür Grb. Yöneticisi Soner Yalçın'a plaket takdim etti. 

Başkan Karadavut, şenlikler sonrasında yaptığı açıklamada, "Emeğini, zamanını esirgemeyip şenliğimize teşrif eden gurbetteki fedakar, güzel yürekli Yenifakılılara, bir ve diri olduğumuzu her fırsatta gösteren cefakar Yenifakılı ilçe halkına, organizasyonda büyük emekleri olan Yenifakılı Diriliş Grubuna teşekkür ederiz. Ayrıca katılmayı çok isteyipte çeşitli nedenlerle yanımızda bulunamayan hemşehrilerimiz gönlümüz sizlerle, önümüzdeki şenliklerde görüşmek dileğiyle" dedi.