Yerköy Devlet Hastanesi Kapasite Artırıyor

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Yerköy Devlet Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehablitasyon Ünitesi, 9 yatak sayısı kapasitesinden 19 yatak sayısı kapasitesine ulaştı.
Yayınlanma tarihi: 13 Temmuz 2017, Perşembe günü, saat: 21:54

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Yerköy Devlet Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehablitasyon Ünitesi 9 yatak sayısı kapasitesinden 19 yatak sayısı kapasitesine ulaştı. Günlük hasta sayısı 35 iken şu an bu kapasite ile 70 hastaya hizmet vermeye başladı. 

Yerköy Başhekimi Uzm. Dr. Ümit Öztürk yaptığı açıklamada; “Yerköy Devlet Hastanesi olarak, halkımıza hizmet konusunda bir yenisini daha ekleyerek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kapasitemizi artırmış bulunuyoruz. .Bu alanda yenilenen ve son teknoloji cihazlarla beraber, 1 Fizyoterapist ve 2 Fizik tedavi teknikeri hizmet vermektedir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, son yıllarda önemi giderek artan tıp dallarından biri olarak kabul ediliyor. Romatizmal, ortopedik, nörolojik, solunum, kalp damar hastalıkları gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan fizik tedavi ve rehabilitasyon, normal yaşama dönmeyi hızlandırıyor.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, hareket sistemi hastalıklarının tedavisi ve bozulan fonksiyonlarının eski haline getirilmesi için çalışıyor. Hastalıkların tedavileri için sıcak, soğuk uygulamalar, elektrik akımları, masaj ve egzersizler gibi çeşitli fizik ajanlar kullanılıyor.

Rehabilitasyonun, hastaların genel tıbbı tedavilerinin yanında mutlaka yer alması gerekiyor. Aksi takdirde, hastalar tıbben iyileşseler de fonksiyonel olarak tam bağımsız olamıyorlar ve başkalarının desteğine muhtaç olarak yaşamlarını sürdürmek zorunda kalıyorlar.Rehabilitasyon, kişinin normal yaşama adapte olmasını kolaylaştırıyor”dedi.

Hastalara daha kaliteli, ferah ve tam donanımla hizmet vermeye başlayan Yerköy Devlet Hastanesinde fizik tedavi odalarının yenilendiğini, amacın yüzde 100 hasta memnuniyeti olduğunu söyleyen Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; "Yerköy Devlet Hastanemizde Fizik Tedavi ve Rehabiitasyon hastalarının tam donanımla hizmet almasına olanak sağlayan, güler yüzlü yönetimi ve personelleriyle gösterilecek bir sağlık tesisi olması hedeflerimiz arasındadır” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki