Sorgun Belediyesi, baharla birlikte ÇEDAŞ çalışmalarından ve yoğun geçen kışın ardından bozulan yollarda yapım çalışmalarına başladı.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, havaların ısınması ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bakım ve onarım çalışmalarına başladıklarını söyledi. Başkan Şimşek, ”ÇEDAŞ’ın yapmış olduğu çalışmalar nedeni ile vatandaşlarımızın çok sıkıntı çektiğini biliyoruz, yollarda ki bozulmalar hem yer altına alınan hatlar hem de yoğun geçen kış şartlarından dolayı meydana geldi, Aralık ayı sonlarında Sorgun’u etkisi altına alan ve aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı sonrasında belediye ekiplerimiz tarafından yürütülen kar temizleme çalışmasıyla birlikte yaşanan yoğun don ve buzlanmadan kaynaklı yollarımızda deformeler yaşandı. Buzlanmaya karşı alınan önlemlerde yapılan tuz serme çalışmaları ilçemizde birçok güzergâhta yollarda çukurlar oluşmasına neden oldu. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte yaşanan bu olumsuzlukları ortadan kaldırabilmek için ilkbahar -yaz sezonunu beklemeden ekiplerimiz bakım ve onarım çalışmalarına başladı. Çalışmalar sırasında çevreye verilen rahatsızlıktan dolayı da vatandaşlarımızdan hoşgörü bekliyoruz, halkımızın huzuru ve refahı için hizmetin en iyisini yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Başkan Şimşek, Atatürk Bulvarı’ndan başlayan yol yapım çalışmalarının Sorgun genelinde bozuk olan tüm yollarda devam edeceğini ifade etti.