Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, kırsal alanda gerçekleştirilen yatırımların etkin bir şekilde değerlendirilmesi amacıyla meclisin yoğun çalışma gösterdiğini söyledi. 

Yaz mevsimi nedeniyle inşaat döneminin yaşandığını dile getiren Şahbaz, meclisin bu dönemin en iyi şekilde değerlendirilmesini amaçladığını kaydetti. 

2016 yılı özel idare çalışma ve yatırım programının 2015 Kasım ayında yapıldığını vurgulayan Şahbaz, “Mevcut bütçeyi en iyi şekilde kullanılmasını hedefliyoruz. Hazırlanan program üzerinden yeni bir planlamaya giderek köylerimizin acil ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlıyoruz. Özellikle yol, su ve alt yapı gibi sorunların giderilmesi konusunda meclis üyelerimiz yoğun gayret gösteriyor. İl Özel İdaresi ekipleri de hizmetleri hızlı ve etkin bir şekilde sağlamak çaba harcıyor. 

Özel idarenin görev alanındaki ulaşım ile ilgili yatırımlarımız ise birinci kat asfalt, stabilize ve kilit parke taşı ile yol düzenlemeleri olarak devam edecek” diye konuştu. 

Şahbaz, köylere hizmet götürme birliğinin de 2016 yılı programlarının yaz döneminde yapılacağını ifade eden, sadece KÖYDES Projesiyle Yozgat’ın köylerine yol, su ve alt yapı hizmetlerinin yapıldığını söyledi. 

Ekiplerin, kırsal alanlarda çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Şahbaz, program dahilinde çalışıldığına değindi.