Yozgat Belediyesi tarafından şehir merkezinde, havaların da ısınmasıyla birlikte sıcak asfalt çalışmaları başlatıldı.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, asfalt sezonunu açtıklarını ifade ederek, şehir merkezinde 40 kilometrelik yol ağının asfaltlayarak sezon sonuna kadar asfaltlama işlemlerini bitireceklerini vurguladı.

Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kiralanan Asfalt sökme makinesi kiralayarak, zemin yapısı tamamen bozulmuş yolları kaldıracaklarını söyleyen Başkan Arslan, sağlam zemin üzerine yeniden asfaltlama yapacaklarını bildirdi.

Asfalt üzerine yapılan asfalt çalışmalarının uzun süreli olmadığını vurgulayan Arslan, "Asfaltı tahrip olan yollarda yama yapmak mümkün olmuyor. Üzerine asfalt attığınızda da sağlam bir asfalt çalışması çıkmıyor ortaya. Asfalt sökme makinesi ile asfaltı tamamen kazıyıp sökerek yeniden ve daha sağlam asfalt atacağız. Asfalt sökme makinesi Sırasögüt Mahallesinde çalışmalara başladı. Asfalt sezonu için 40 kilometre güzergah belirledik. Lise Caddesi, Kent Park, Terminal bölgesi gibi insan yoğunlunun bulunduğu güzergahlarla birlikte Eskipazar Mahallesi, Sungurlu Caddesi gibi kent merkezine uzak yol güzergahlarının asfalt çalışması yıl içinde tamamlanacak." diye konuştu.