Yozgat Belediyesi tarafından engelli vatandaşlar için Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan akülü sandalye şarz istasyonu, aynı anda 3 akülü aracı şarj edebilecek. 

8 saat içerisinde dolumu yapılan araçları engelli vatandaşlar 48 saat boyunca kullanabilecek. Bu sayede engelli vatandaşlar akülü araçlarını şarz edip tekrar yollarına devam edebilecek. Araçlarını şarz eden vatandaşlar, şarz istasyonuna kurulan radyo sistemi sayesinde de hem müzik dinleyecek hem de arkadaşlarıyla sohbet etme imkanı bulacaklar. Diğer yandan ise Yozgat Belediyesi şehir içi toplu taşıma araçlarına engelli vatandaşların zorluk yaşamaları için engelli asansörü ve rampası yerleştirdi.

Yeni açılan şarz dolum istasyonu ile birlikte sayınının 4’e çıktığını söyleyen Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, engelli vatandaşların önündeki engelleri kaldıracak çalışmalar yaptıklarını ifade ederek “Bizim belediye olarak en önemli görevlerimizden birisi de engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak önündeki engelleri kaldıracak bir takım çalışmalar yapmaktır. Bu manada sürekli olarak engelli kardeşlerimize yönelik olarak onların talepleri doğrultusunda bir takım çalışmalar yapıyoruz. Şimdi bir adım daha attık bu konuda şehrin değişik yerlerine 4 tane şarz istasyonu koyduk. Aynı zamanda burada araçlarını şarz ederken radyodan müzik yayını da yapılıyor canları da sıkılmıyor aynı zamanda müzik dinliyorlar. 

Bu arada şehir içi otobüslerin kullanımı noktasında çok ciddi zorlukları vardı. Yaklaşık 7-8 aydır şehir içerisindeki bütün otobüslere de engelli kardeşlerimizin rahatça inip bine bilecekleri şekilde değiştirdik. O noktada da hayatlarını kolaylaştırdık. Bunlar yeterli değil ama inşallah çok daha güzel çalışmaları da birlikte yapacağız” dedi.