Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, mahallelere semt sahaları yerine, hem gençlerin faydalanabileceği hem de, Yozgat Amatörünün faydalanabileceği spor kompleksleri yapmayı planladıklarını söyledi.

Yozgat Amatör kümede saha sıkıntılarının olduğunu bildiğinin altını çizen Arslan, "Amatör kümedeki saha sıkıntısını ortadan kaldırmak, hem de mahallelerdeki çocuklarımızın, gençlerimizin kötü alışkanlıklar yerine spor yapmalarına olanak sağlayacak spor kompleksleri yapmayı planlıyoruz. Yapacağımız spor kompleksinde yer alacak olan futbol sahamız nizami ölçülerde olacak. Böylece amatör takımlarımız da bu sahalarımızdan yararlanabilecek. Bir spor kompleksinin bize maliyeti yaklaşık 1 milyon lira. Bu parayı yapacağımız proje ile ya Spor Bakanlığından destek alarak yapacağız, hiçbir yerden destek alamazsak kendi öz kaynaklarımızı kullanarak yapacağız. Bu sene Mehmet Hulusi Efendi ile Agah Efendi Mahallelerimizin faydalanabileceği spor kompleksimiz için projemizi hazırladık ve çalışmalarına başladık" dedi.

Yozgat Amatör Küme Futbol Liglerinde her geçen gün takım sayısının arttığını buna bağlı olarak ta maç sayılarında artış olduğuna dikkat çeken Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, "Bilindiği üze maç sayılarının artması ile birlikte amatör futbol takımlarının hem antrenman hem de maç yapacakları sahalar yetersiz kalmaya başladı. İl merkezimizde Bozok Stadı dış sahasında bütün müsabakalar oynanıyor. Müsait olması durumunda zaman zaman da Bozok Üniversitesinin sahasının kullanıldığını biliyoruz. Bunun için biz Yozgat Belediyesi olarak zaten yapmayı planladığımız semt sahaları projemizi biraz daha geliştirerek spor kompleksi projesi haline getirdik. Amatör spor kulüplerinin saha sıkıntılarını ortadan kaldırmak, mahalle halkı ile birlikte amatör takımlarında faydalanabileceği nizami ölçülerde bir saha yapmaya karar verdik. Bunun maliyeti biraz yüksek. Ama biz destek bulabilirsek destek ile bulamazsak belediyemizin kendi kaynaklarından bu tesisi mutlaka yapacağız. İlkini dediğim gibi Mehmet Hulusi Efendi ile Agah Efendi Mahallelerimizin bulunduğu bölgeye yapacağız. Daha sonra diğer mahallelerimize de kaynak bulduğumuz taktirde yapmaya çalışacağız" diye konuştu.