Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Ramazan ayı boyunca yapılacak etkinlikler hakkında basın bilgilendirmesi yaptı.

Ramazan'ın getirdiği manevi iklimi birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamız gerektiğini dile getiren Başkan Arslan, "Şehrin ruhu şehirdeki kültür ve sanat faaliyetleridir. Bu maddi imarla birlikte manevi imarı da yapmamız lazım. Belediyemiz kültür müdürlüğü güzel bir çalışma yaptı. Geçen yıl olduğu gibi Cumhuriyet Meydanında bir takım kültürel faaliyetlerimiz olacak. 5 tane büyük iftar vereceğiz. Cumhuriyet Meydanında, Meydan Yerinde ve üç tane mahallemizde olmak üzere 5 tane iftar vereceğiz. Bu 5 iftarda yaklaşık 8 bin kişiye iftar vermiş olacağız. Bunun yanında bir iftar çadırı kurduk. 150 kişiye aynı anda yemek verebilecek kapasitede. Eğer talep olursa bu sayıyı artıracağız. Üç tane tarihi konağımızda bayanlara yönelik öğle namazından sonra sohbet ve mukabele programı düzenleyeceğiz." dedi.

Bunun dışında Cumhuriyet meydanında vatandaşlara yönelik 21 ayrı program düzenleyeceklerini kaydeden Arslan, "Bir takım eski gelenekleri de burada canlandırmak istiyoruz. Türkiye'nin değişik illerinden olsun, yurt dışından olsun gruplarımız da gelerek burada vatandaşlarımıza unutulmayacak anlar yaşatacak. Vatandaşlarımızın ibadetlerine engel olmamak için de programlarımızı teravih namazından sonra yapacağız." diye konuştu.