İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun valilere yönelik Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlarının Şehit  cenazelerine alınmama talimatına CHP İl Teşkilatı tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven’in katıldığı protestoda konuşan İl Başkanı Abdullah Yaşar, bu açıklamanın toplumsal ayrışma ve kaosun çağrısı olduğunu iddia etti. 

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, İl Başkanı Abdullah Yaşar ve İl Teşkilatı Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yaparak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarını protesto etti. İl Başkanı Abdullah Yaşar, 'Soyismi, Soylu olan İçişleri Bakanı, soysuz bir açıklamaya imza atmıştır' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, 'Valilere, CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması' konusundaki talimatına, CHP teşkilatlarından tepki geldi. Yozgat Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen protesto açıklamasına CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, Mersin eski Milletvekili Aytuğ Atıcı ve parti üyeleri katıldı. Burada bir basın açıklaması yapan CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarını hatırlatarak, 'Toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu, sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Soy ismi, Soylu olan İçişleri Bakanı, soysuz bir açıklamaya imza atmıştır' dedi.