Yozgat Darüşşifa, Çanakkale Şehitlerini Andı

Özel Yozgat Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi, Çanakkale Zaferini 101.yılında coşku ile kutlarken, bu vatan için canlarını feda etmiş aziz şehitleri de çeşitli etkinliklerle andı.
Yayınlanma tarihi: 22 Mart 2016, Salı günü, saat: 19:24

Özel Yozgat Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi dokuzuncu sınıf öğrencileri 120 adlı filmi izlerken, 10'uncu sınıf öğrencileri Yozgat Şehitliğini ziyaret etti. 

Şehitliği ziyaret sırasında şehitlerin kabirleri temizlendi, sulandı ve dua okutuldu. Şehitlik ziyareti sırasında şehit aileleri ve öğrencilerin arasında geçen konuşmalar bir kez daha Türk Milleti 'n de vatan aşkının bitmeyeceğinin göstergesi oldu. Öğle yemeğinde "Çanakkale Mönüsü" yenilirken, öğleden sonra okul önünde yapılan programda Çanakkale Orotoryosu sunuldu.

Yozgat Çözüm Koleji 2'nci sınıf öğrencilerinden Yiğit Avan ve Mina Gedik'in İstiklal Marşı'nı okumasıyla duygular doruğa ulaştı. Özel Yozgat Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi Kurucu müdürü Mehmet Yıldırım, minik misafirlere İstiklal Marşı'nı okumadaki başarılarından dolayı madalyalarını takarken, Okul Müdürü Yusuf Avan “ Öğrencilerimin gözündeki yaşlardan ve vatan sevgisine olan ışıltıdan dolayı bugün bir kez daha ümitlerim yeşerdi ve sizlerle gurur duydum“ dedi. 

Tören, ayın yıldız öğrencisi Dürdaniye Eker' in İstiklal Marşı eşliğinde bayrağı çekmesiyle sona erdi.

Etiketler: darüşşifa   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki