Cumhuriyet Meydanında projenin tanıtımı yapıldı. Vali Kemal Yurtnaç, tanıtım programında yaptığı konuşmada, Yozgat’ta eğitimin kalitesini artırmak, kimlik ve kişilik sahibi nesiller yetiştirmek amacıyla il genelinde tüm okullarda bir kampanya başlattıklarını söyledi.
 
Necip Fazıl Yılı etkinlikleri kapsamında başlatılan kampanyada üstadın Çöle İnen Nur ve Çile kitaplarını okullarda yıl boyu okuttuklarını belirten Vali Yurtnaç, “Bu çerçevede üstadın şiirleri halk otobüslerine asıldı. Önümüzde ki yıldan itibaren de üstadın şiirlerini bir CD ortamında taşımalı eğitim gören öğrencilerimize servislerinde dinleteceğiz. Amacımız burada kitabın kokusundan lezzet alan, tat alan, şiiri, şairi bilen, seven, tarihini bilen bir nesil yetiştirmek” dedi.
 
Şehirlerin inşasının önemli olduğunu ancak yeni yetişecek neslin inşasının da çok önemli olduğunu ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu maksatla böyle çalışmaları devam ettiriyoruz. Bu projelerden bir tanesi de KOP Okuyor projesi. Yozgat’ta bin 800 tane kitap aldık. Cezaevi, rehabilitasyon merkezi, okul gibi 8 yer belirledik. Toplumun çoğunlukla bulunduğu yerlere OKU yazısı şeklinde kütüphane yaptırdık. Kütüphanemize de birçok yazarın kitabını koyduk. Amacımız gençlerimize bu kitapları okutup kimlik ve kişiliklerini oluşturmalarında onlara yardımcı olmak. Bu projede emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” diye konuştu.