Çapanoğlu Büyük Camide kılınan cuma namazının ardından toplanan kalabalık, Cumhuriyet Alanı'na yürüyerek terör olaylarını lanetledi. 

Bazı sivil toplum örgütleri ve dernekler tarafından organize edilen protesto eylemine Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz ve MHP İl Başkanı Ethem Sedef de katıldı. 

Protesto yürüyüşüne katılanlara hitap eden Çapanoğlu Din Hizmetleri Derneği Başkanı Selim Nemli, İstanbul'da gerçekleştirilen hain terör saldırısını şiddetle kınadıklarını söyledi. Nemli, "Şehit atalarımızın sayesinde bize vatan olan bu toprakları, asla vatan hainlerine teslim etmeyeceğiz. Bağımsızlığımızın simgesi olan al bayrağımızın ilelebet dalgalanması için şehit olmak bizim namus ve şeref borcumuzdur" dedi. Konuşmalar sırasında kalabalıktan 'İdam isteriz' sloganları yükseldi. Şiirlerin okunması ve dua edilmesinin ardından kalabalık dağıldı.

ÜLKÜCÜLER TERÖRÜ LANETLEDİ 
Ülkü Ocakları ile Alperen Ocakları'nın saat 15.00'de düzenlediği teröre tepki yürüyüşüne ise yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Yozgat Cumhuriyet Alanı'nda toplanan ülkücüler, Lise Caddesi'nden sloganlar atarak yürüyüp, tekrar Cumhuriyet Alanı'na döndü.