MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan'ın 'Hayırlı Anadolu Yürüyüşü' programları kapsamında geldiği Yozgat'ta konuşma yapacağı salon önünde çıkan arbede sonrasında, Sinan Oğan tarafından dile getirilen iddialar üzerine Yozgat Valiliği tarafından bir basın açıklaması yapılarak iddiaların gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

Yozgat Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında şunlar kaydedildi. "İlimizde 26.03.2017 tarihinde 24. Dönem Milletvekili Sayın Sinan OĞAN ve ekibince kapalı yer toplantısı düzenlenmiştir. Toplantı öncesinde salon tahsisi yapılmış ve gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır.

Toplantının yapılacağı yer çevresinde, karşı düşünceye sahip grup ile Sayın OĞAN’ın ekibi arasında sözlü sataşmalar olmuştur. Güvenlik birimleri iki grubu ayırmak üzere tedbirlerini almıştır. Bu grupların güvenliğinin sağlanması esnasında 2 güvenlik görevlisi yaralanmıştır.

Olay esnasında ne resmi görevliler nede gösteri yapanlarca asla silah kullanılmamıştır. Sayın OĞAN’ın ekibinden kimse fiziki bir zarar görmemiştir.

Sayın OĞAN’ın sosyal medyadan yaptığı suçlamalar asla gerçeği yansıtmamaktadır. Bu suçlamaları iftira olarak görüyor ve tamamıyla reddediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."