Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, çevre illere yapılan stadyumlar ile Yozgat'a yapılmak istenen stadyum projesine tepki göstererek, Yozgat halkı ile dalga geçildiğini söyledi.

Bölge toplantısı için Sivas'ta gittiğini belirten Milletvekili Ali Keven, "Sivas 4 Eylül Stadyumu'nu gördüm hayran kaldım. Böyle bir stadyumu Yozgat'a layık görmeyenlerden hicap duyuyorum!

Bugüne kadar defalarca hem TBMM'de hem bütçe görüşmelerinde hem de yerel basınımız aracılığıyla Sayın Bakan'a seslendim. Ancak Yozgat'a reva görülen bu proje tüm tepkilere rağmen uygulanmaya devam ediliyor.

Bu stadyumun kırmızı siyah renklerine bakıp sakın Yozgat sanmayın!
Çorum'a yapılan bu stadyum örneği yanı başımızda dururken Yozgat kamuoyunun tüm tepkilerine rağmen Yozgat'a reva görülen stadyumu Yozgatlılar kabul etmiyor. Yozgat ile dalga geçenler bu vebalin altından kalkamaz" dedi.

Plan Bütçe Komisyonu'nda Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'na Yozgatspor'u, Yozgat stadyumunu ve hentbol takımlarımızı anlattığını vurgulayan Ali Keven şunları kaydetti: "Sayın Bakan, ben genel sorunlara değinmeyeceğim. Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe teklifi görüşmelerinde bugüne kadar göz ardı edilen Anadolu takımlarından bahsedeceğim. Binbir zorlukla ayakta kalmaya çalışan Anadolu’nun amatör kulüplerini size hatırlatacağım. Şu an başlatılmayan BAL liginden bahsedeceğim. Sayın Bakanım, kendi ilim Yozgat'ın Yozgatspor 1959 Futbol Kulübümüz 3. Lig’de mücadele ediyor. Geçmişinde Süper Lig’de oynamış olmanın gururu olan Yozgatspor için stadyumumuz şu an yenilenmektedir. İhalesi yapılmış ve mevcut yerinde eski tribünün yıkılıp yeniden yapılması şeklindedir ancak Yozgat kamuoyuna daha önce sizin söz verdiğiniz gibi; 20 bin kişilik stadyum talebini lütfen yeniden hatırlayın. Sayın Bakanım şu an Yozgat’ta yenilenen stadyumla ilgili tepkiler var. Sizden bu konuyu incelemenizi rica ediyorum."