Yozgat'ın İlk Çevre Derneği Kuruldu

Bir grup gönüllü çevreci Yozgat’ın ilk çevre derneğini kurdu. Yaşanabilir Çevre Derneği ismiyle kurulan Derneğin ilk Başkanı Ahmet Fidan oldu.
Yayınlanma tarihi: 09 Nisan 2019, Salı günü, saat: 10:31

Bir grup gönüllü çevreci Yozgat’ın ilk çevre derneğini kurdu. Yaşanabilir Çevre Derneği ismiyle kurulan Derneğin ilk Başkanı Ahmet Fidan oldu. Derneğin Başkan Yardımcılığını ise Ayça Durak Yılmaz yürütecek.

Yozgat’ta daha önce çevre konusunda sivil toplum kuruluşunun olmadığını aktaran dernek başkanı Ahmet Fidan, çevre konusunda proje üretilmediğine ve kamuoyunun yeterli bilgilendirilmediğine dikkat çekti.

Derneğin amacını anlatan Ahmet Fidan, “Çevrenin ve doğal hayatın korunması, geliştirilmesi, hava kirliliği, toprak kirliliği, gürültü kirliliği, su kirliliği ve her türlü çevre sorunu ile mücadele edilmesi, sıfır atık projesinin ülkemizde tam olarak uygulanmasına katkı sağlamak için tüm kurumlarla, çevre kuruluşları ile işbirliğinin, bilgi alışverişinin sağlanması, kamuoyunun bilgilendirilmesi bilinçlendirilmesi ve çevresine sahip çıkacak bireylerin yetiştirilmesi amacıyla kuruldu. Dernek tarafından önümüzdeki günlerde çevre kirliliğine dikkat çekip, halkımızın bilgilendirilmesi için çeşitli etkinlikler yapacağız. Daha yaşanabilir bir Yozgat için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki