Ligde üst üste 5 maç kazanarak iyi bir seri yakalayan ve şampiyonluk iddiasını sürdüren Yozgatspor, ezeli rakibi Çubukspor karşısında aradığını bulamadı.

En yakın rakibini yenerek lider Altındağ Belediyespor’un bay geçtiği haftayı karlı kapatmak ve ikinci yarıya umutlu başlamak hedefiyle gittiği deplasmanda Ali Yakup’un 61’inci dakikada attığı golle öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamayan ve sahadan beraberlikle ayrılan Kırmızı Siyahlılar, ilk yarıyı liderin 10 puan gerisinde kapatıp, şampiyonluk umutlarını büyük ölçüde kaybetti.

Yozgatspor mutlak galibiyet parolası ile gittiği Çubukspor deplasmanından 1 puanla dönerek liderle arasındaki puan farkını yeniden 8’e indirme şansını kaybetti.

SERİMİZ SONA ERDİ
Teknik direktörlüğe Feridun Dündar’ın gelmesinin ardından iyi bir seri yakalayan ve üst üste 5 maçı kazanarak üst sıralara tırmanan ve şampiyonluk yarışının içine dahil olan Yozgatspor’un serisi Çubuk deplasmanında son buldu. Ligde Yozgatspor gibi şampiyonluğu hedefleyen ve kazanamaması halinde zirveden büyük ölçüde kopacak olan rakibiyle final niteliğinde bir maç yapan Kırmızı Siyahlılar zaman zaman üstün oynasa da ilk yarıda gol atmayı başaramadı.

GALİBİYETİ KORUYAMADIK
Kırmızı Siyahlılar ikinci yarıda daha etkili oynarken orta sahanın önemli ismi Ali Yakup’la 61’inci dakikada öne geçmeyi başardı. Hemen hemen birçok deplasmanda olduğu gibi burada da ev sahipliğinin kötü örnekleri ile karşılaşan ekibimiz 78’inci dakikada Cem Çetin’in attığı gole engel olamadığı maçtan 1 puanla ayrılmak durumunda kaldı.

ŞAMPİYONLUK GELECEK BAHARA
Yozgatspor öne geçtiği maçtan beraberlikle ayrılınca ortaya hiç de istenmeyen bir tablo çıktı. Sezona şampiyonluk parolası ile başlamasına rağmen lider Altındağ Belediyespor’un bay geçtiği ilk yarının son haftasında zirvenin 10 puan gerisinde kalan Yozgatspor, şampiyonluk yolunda önemli bir yara alarak devre arasına girmek zorunda kaldı.