BAL Ligi’nde şampiyonluk hedefleyen Yozgatspor 1959 FK iki haftalık mağlubiyet serisinin ardından galibiyet hedefiyle çıktığı Yıldızeli deplasmanında da 2-0 mağlup döndü. 

Lige Nevşehir Gençlikspor’u mağlup ederek başlayan kırmızı siyahlı ekip, Aksaray ve Kayseri Şekerspor’a yenilerek taraftarlarını üzdü. Kırmızı siyahlılar mutlak galibiyet ve üç puan parolası ile çıktığı Yıldızeli deplasmanından yine eli boş döndü. Ligde son sırada bulunan zayıf rakibi karşısında gol pozisyonu üretmekte zorlanan kırmızı siyahlı takımda Turgut 35. Dakikada kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Karşılaşmanın 52. Hakan Yazıcı Yıldızeli Birlikspor’u 1-0 öne geçirdi. Deplasmanda 10 kişi oynamanın verdiği dezavantajla birlikte skorda da geriye düşen Yozgatspor risk alarak oyunu yarı alana yıkmaya çalıştı. Ligde henüz galibiyeti bulunmayan ev sahibi takım Yıldızeli zamanı harcamaya oynarken, kontrataklarla gol aramaya çalıştı. Yozgatspor savunmasının risk almasından yararlanan ev sahibi takım 80. Dakikada Batuhan Karkınay ile ikinci golü buldu. 

Yozgatspor 1959 FK, girdiği ender gol pozisyonlarından yararlanamayınca deplasmandan yenik ayrıldı. 

Yozgatspor 1959 FK aldığı mağlubiyetle ligde 11. sıraya kadar geriledi. Yıldızeli Birlikspor ise 3 sıra birden yükseldi.