Yozgat’ta faaliyet gösteren Hot Döner’in sahibi Sami Büker, Yozgatspor’a formalı destek oldu. Büker’in işyerinde çalışan personelleri müşterilerine Yozgatspor forması ile hizmet verecek.

Bağımsız Yozgat Belediye Başkan  Adayı Kazım Arslan ve Yozgatspor Kulüp Başkanı Kazım Arslan, firma sahibi Sami Büker’i ziyaret ederek desteği için teşekkür etti. 

Hot Döner sahibi Sami Büker, Yozgatspor’a destek olmak için böyle bir şey yaptıklarını söyledi. Büker, bütün esnafları teşvik etmek amaçlı böyle bir çalışma yaptıklarını belirtti. 

25 yıldır Yozgat’a esnaflık yaptığını anlatan Sami Büker, “Esnaf şehrin aynasıdır. Öncü olması lazım. Hatırlansın, akıllarda, gönüller de kalsın Yozgatspor’umuz. Kendimizi için bir şey istemiyoruz, Yozgat’ımız ve Yozgatspor’umuz için istiyoruz. Hafta da  üç gün boyunca çalışan personelimiz Yozgatspor formasını giyecek” dedi.

Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan ise, Yozgatspor’un Yozgat’ın en önemli değeri ve markası olduğuna dikkat çekti. Arslan, “Yozgatspor’un kesintisiz olarak yoluna devam etmesi için Belediye’nin desteğinin yanında halkın desteği de çok önemli. Onun dışında esnafın bu işi sahiplenmesi şampiyonluk yolunda ki bir Yozgatspor için moral motivasyon açısından da son derece önemli. Gönül istiyor ki;  Yozgat önümüzdeki günler içerisinde tamamen kırmızı-siyah bayraklarla donatılsın” diye konuştu. 

Arslan  ayrıca, Yozgatlıların maddi katkılarını da beklediklerini sözlerine ekledi.