İkinci yarı hazırlıklarını Antalya’da yapan ve 3 hazırlık maçı oynadıktan sonra Yozgat’a dönen Yozgatspor, performansı ile rakiplerini ürküttü.

Kalesinde gol görmeyen, buna rağmen güçlü zayıf fark etmeksizin çok rahat pozisyonlar üreten Yozgatspor’un aynı performansını lig maçlarına yansıtması halinde çok rahat şampiyonluk ipini göğüslemesi bekleniyor.

HİÇ YENİLGİ ALMADIK
İkinci yarı öncesinde eksikliklerin giderilmesi, oyuncuların lige verilen aranın ardından yeniden performanslarını arttırması amacıyla yapılan Antalya kampı Yozgatspor için oldukça yararlı geçti. Bu süreçte kadrosuna Babacar ve sol kanat oyuncusu Erdal’ı dahil eden Yozgatspor, oynadığı 3 hazırlık maçının tamamını kazanırken, kalesinde de gol görmedi. Hollanda’nın Asten takımını 5-0, çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Gebze maçını 1-0 kazanan Yozgatspor, ikinci lig ekibi Bayrampaşaspor’u da aynı sonuçla mağlup etmeyi başardı.

RAKİPLERE GÖZDAĞI
Rakiplerine kolay pozisyon vermeyen, gol yollarında oldukça etkin olan Yozgatspor’un bu görüntüsü, şampiyonluk yolunda çekiştiği rakiplerinin ciddi ölçüde gözünü korkuttu. Maçları bire bir takip eden ve Yozgatspor’un ikinci yarıya hazır olduğunu belirten futbol otoriteleri, performansın lig maçlarına yansıtılması halinde Yozgatspor’un şampiyonluk hedefine rahatlıkla ulaşacağı görüşünde birleştiler.

haber: Mehmet Örs