Türk Milleti için yeni bir başlangıç ve milli uyanışın sembolü olan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Yozgat’ta da coşkuyla kutlandı.
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları 09.00’da Cumhuriyet Meydanında, Genlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Daha sonra Rıza Kayaalp Spor Salonunda devam eden programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Törende Yozgat Lisesi öğrencilerinden Yusuf Bahri Şahin, “Egemenlik ve Bayrak” adlı şiiri okudu. Coşkuyla devam eden gençlik bayramında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren sporcular antrenörleri eşliğinde jimnastik badminton, judo, güreş ve basketbol gösterisi yaptı. Programda, ayrıca Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösterisi ilgiyle izlendi.
 
Temsili Bisiklet Dağıtımı Yapıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde hayata geçirilen "Sağlıklı Yaşam Kültürünü Teşvik Projesi" kapsamında toplumda yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite kazanılmasını teşvik etmek amacıyla temsili bisiklet dağıtımı Vali Abdulkadir Yazıcı tarafından yapıldı. Daha sonra Gençlik Haftası münasebetiyle düzenlenen Gençlik Koşusunda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey tarafından verildi. Tören, gösteri yapan tüm gurupların dev Türk Bayrağı açarak, coşkuyla dalgalandırılması ile son buldu.