Yozgat’ta görev yapan 336 kamu personeli, yayınlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile memuriyetten ihraç edildi. 

FETÖ operasyonları kapsamında başlatılan soruşturmalarda FETÖ ile bağlantısı tespit edilen kamu personeline yönelik çalışmaların bir kısmı tamamlandı. Ülke genelinde 50 bin 875 kişi memurluktan atılırken, bu kararnamede Yozgat’tan da 379 kişinin adı yer aldı. 379 kişinin arasında en dikkat çekici isimler, Yozgat Vali Yardımcıları Adnan Daldal ve Gökhan İkitemur, Bozok Üniversitesi eski rektörü Tamer Uçar ile Tapu Kadastro 22. Bölge Müdürü Ömer Şahingöz oldu. 
 
672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı bulunduğu gerekçesiyle kamu kurumlarındaki çok sayıda çalışanın görevlerine son verildi. Kamudaki işlerine son verilenlerden 28 bin 163’ü Milli Eğitim Bakanlığı, 2 bin 18’i Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları, 733’ü Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları, bin 519’u Diyanet İşleri Başkanlığı, 439’u Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıpersonelinden oluşuyor. 

672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK), terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kamu kurumlarındaki çok sayıda çalışanın görevlerine son verildi.