Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı münasebetiyle tüm dünya çocuklarına armağan edileni, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yozgat'ta coşkuyla kutlandı.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Vali Vekili Yavuz Güner, İl Jandarma Komutanı Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan ve diğer protokol mensupları ile vatandaşlar ve çocukların katılımıyla düzenlenen programla Rıza Kayaalp Spor Salonunda yapıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, günün anlam ve önemini belirtir bir konuşma yaptı.
 
Törende Celal Atik Ortaokulu öğrencisinin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” konulu konuşmasının ardından, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerinin "23 Nisan" adlı şiiri okumaları ile devam etti. Büyük alkış alan Sakarya İlkokulu öğrencilerinin “Bayrak Marşı Gösterisi” sonrasında ise Fatma Temel Turhan Orta Okulu öğrencisi “Türkiye’m”, Milli Eğitim Vakfı İlkokulu öğrencisi ise “Sakarya” adlı şiiri coşkuyla okudu. Birbirinden coşkulu okunan şiirlerin ardından Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları ve ilk meclisi canlandırdıkları skeci sahnelediler.
 
Atatürk Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Erdoğan Akdağ İlkokulu öğrencilerinin birlikte hazırladığı folklor gösterisi ile son bulan kutlamalarda Vali Vekili Yavuz Güner ve İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş törenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen, öğrenci ve diğer görevlilere teşekkür etti.