Yozgat Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Narkotim ekipleri yaptıkları uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında, 100 adet extacy uyuşturucu hap ile 31gram sentetik Kannabinoid (bonzai) ele geçirdi.

Narkotim ekipleri uyuşturucu ile mücadele kapsamında yaptıkları çalışmada, M.K (29) ve H.A.C (25) isimli şahısların İstanbul'dan temin ettikleri uyuşturucu maddeleri ve uyuşturucu uyarıcı hapları satmak için araçları ile Yozgat'a getirecekleri bilgisini aldı.

Yerköy kavşağında şüpheli şahısların kullanmış olduğu aracı takibe alan Narkotim Ekipleri, dur ihtarına uymayan araç ve şahısları, kovalamaca sonucu Yerköy ilçesinde yakalandı. Şahısların araçtan kaçarken attıkları poşetler içerisinde 100 adet extacy uyuşturucu hap ile 31 gram Sentetik Kannabinoid (bonzai) uyuşturucu madde çıktı.

Olay ile ilgili olarak, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan haklarında işlemleri tamamlanan şüpheliler M.K ve H.A.C, çıkarıldıkları Yerköy Adli makamları tarafından tutuklandı ve Yozgat Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.