Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 personeli açığa aldı. Yozgat'tan 180 kişinin açığa alındığı, bir okulun da kapatıldığı öğrenildi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat'ta FETÖ / PDY'ye yönelik operasyonlar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 personel açığa alınırken bunlardan 180'inin Yozgat'ta görev yapan eğitim personeli olduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre bu sayının artabileceği ifade ediliyor.

FETÖ OKULU KAPATILDI 
Öte yandan Yozgat'ın ilk özel okullarından olan ve FEYÖ / PDY'ye yakınlığı ile bilinen Özel Ergin Koleji'nin 2016-2017 eğitim öğretim faaliyeti durduruldu. Özel Ergin Koleji kayyum yönetiminin bugün bir basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi. 

MEB Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, "Bilindiği üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ-PDY terör örgütü bağlantılı cuntacı bir grup ülkemizin demokratik hukuk düzenine ve kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine yönelik bir darbe teşebbüsünde bulunmuş, bu teşebbüs devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edilmiştir. Bu olay da göstermiştir ki, mezkûr terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir şekilde mücadele edilmeli ve bu örgütün bütün faaliyet alanları ortadan kaldırılmalıdır" denildi. 

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: "Bu kapsamda, Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ örgütüyle irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. 

Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca Bakanlığımızın bu yöndeki çalışmaları devam etmekte olup, kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir."