Dünyanın en yoksul ve en yoğun yaşam alanları içinde olan Bangladeş, Arakan Mülteci Kamplarında, Yozgat esnaflarından Merhum Hacı Hafız Mehmet Arslan adına, İNFAK Derneği aracılığı ile su kuyusu açıldı.

Bangladeş'te zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren çok sayıda evsizin yanı sıra, Burma devleti tarafından sınır dışı edilen Arakanlı müslümanlarda, Bangladeş’te yaşanan zor durumdan paylarına düşeni alıyorlar. Dünyada ki bütün yardım kuruluşlarının faaliyet gösterdiği Arakan mülteci kamplarında ise temiz suya ulaşmak hayati önem taşıyor.

Arakan Mülteci Kamplarında yaşayanların temiz suya ulaşmalarını ise Türkiye'de faaliyet gösteren sivil yardım kuruluşları, Türk halkından topladıkları küçük miktarlarla su kuyusu açarak yardımcı olmaya çalışıyor.

Yozgat esnaflarından merhum Hacı Hafız Mehmet Arslan'ın çocukları da sivil yardım kuruluşu İNFAK Derneği aracılığı ile Arakan Mülteci Kamplarında su kuyusu açtırarak, zor durumda yaşam mücadelesi veren mültecilerin, temiz suya ulaşmalarına ufak bir katkı sağlamış oldular.

İNFAK Derneği Yozgat Şubesi Başkanı Davut Aslan, merhum Hacı Hafız Mehmet Arslan'ın oğlu olan Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan'a bugün yaptığı ziyaret ile Arakan Mülteci Kamplarında merhum adına yapılan su kuyusunun olduğu fotoğrafı takdim ederek, Allah hayırlarını kabul etsin dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ise İNFAK Derneğine teşekkür ederek, "Arakan'da su hayati önem taşıyor, insanlar temiz dahi olmayan suya ulaşmak için 5-6, hatta 10 km'ye varan yol yürümek durumunda kalıyor. Bu ufak kuyu ile yaralarına bir nebze yardımcı olmuşuzdur, inşallah" dedi.