Çekerek Kaymakamlığı ve Çekerek Belediyesini ziyaret eden Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, ilçedeki çalışmalar hakkında brifing aldı.
 
Vali Yurtnaç daha sonra, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ilçeye yaptırılan 200 kişilik öğrenci yurdu inşaatı, hükümet konağı inşaatı, ilçe devlet hastanesi inşaatı, yapımı tamamlanan Sosyal Güvenlik Kurumu binası, 16 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 100 kişilik öğrenci pansiyonu inşaatı ile ilçede 65 kişiye istihdam sağlayan tekstil fabrikasında incelemelerde bulundu.
 
Vali Yurtnaç, yüklenici firmaların yetkililerinden inşaatların durumu hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra, Çekerek Devlet Hastanesinde yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
 
ÇEKEREK İLÇESİ ÇOK CANLI BİR İLÇE
Vali Yurtnaç kurum müdürleri ile birlikte esnaf ziyaretinin ardından Türkiye’nin en büyük barajlarından bir tanesi olan Süreyyabey Barajına geçerek alabalık üretim kafeslerinde inceleme yaptı.
 
Süreyyabey Barajının oldukça büyük ve görkemli olduğunu belirten Vali Yurtnaç, “Çekerek ilçesini çok hareketli gördüm. Süreyyabey Barajı tam anlamıyla faaliyete geçtiği zaman burası daha farklı bir ilçe olacaktır. Bu tür büyük barajlar bulunduğu il ve ilçeye denizin sunduğu fırsatları sunar. İlçe halkını ve müteşebbisleri balıkçılık yapmaya yönlendirebilirsek istihdam konusunda da büyük bir fırsat yakalamış oluruz” dedi.
 
VATANDAŞIN İÇİNE GİRMEK BİZE GÜÇ KATAR
Hem görüntü olarak hem de ekonomik olarak barajın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Yurtnaç şunları söyledi:
“Çekerek ile ilgili güzel planlarımız var. Türkiye’nin her yerinde fırsatlar var, bu fırsatlara destek verecek müteşebbisler lazım. Devlet olarak biz müteşebbislere yatırımları için alt yapı hazırlamakla mükellefiz. Bize düşen görev bu. Buranın turizmini de canlandıracağız. Bunları yaparken de bir plan ve program dâhilinde yapacağız. Buranın farklı fotoğrafını çekip farklı bir şekilde değerlendireceğiz. Vatandaş bize gelemiyorsa biz vatandaşın ayağına gideceğiz ve devletimizin imkânlarını vatandaşımıza anlatacağız. Vatandaşın içine girmek bize de güç katar. Önümüzdeki dönemlerde buraya yapılacak olan güzel bir tesisle hem ilçe, hem de ilimiz büyük ölçüde canlanacaktır. İlçemizi ekonomik ve turizm boyutunda geliştirdiğimiz gibi kurumlarımızı da geliştirerek vatandaşımıza en iyi hizmet verir hale getireceğiz. Hiçbir zaman olumsuz düşünmeyeceğiz.”