Bozok Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Dekanlık görevine Yükseköğretim Genel Kurulu kararı ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ atandı. Prof. Dr. Karadağ gerçekleştirilen devir teslim töreni ile görevine başladı.

Ziraat Fakültesi Dekanlığında görev süresi dolan ve vekâleten dekanlık görevini yürüten Prof. Dr. Şaban Güçlü, düzenlenen törenle görevini yeni Dekan Prof. Dr. Yaşar Karadağ’a devretti.  Ziraat Fakültesi Dekanlığında gerçekleştirilen devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey de katıldı.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Ziraat Fakültesi dekanlığı görevini bu güne kadar yürüten Prof. Dr. Şaban Güçlü’ye üniversite ve fakülteye sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederken, Ziraat Fakültesi Dekanlık görevine atanan Prof. Dr. Yaşar Karadağ’a yeni görevine başarı diledi. 

Ziraat Fakültesi Dekanlığı görevini devreden Prof. Dr. Şaban Güçlü, "Bu bir bayrak yarışıdır. Görevim burada sona erdi. Görev yaptığı sürece üniversitemiz, ilimiz ve fakültemizde önemli çalışmalara imza attık. Fakülte olarak Yozgat tarımının gelişmesine önemli katkılar sağladık.” dedi.

Ziraat Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Prof. Dr. Yaşar Karadağ ise, Yozgat’ta ve Bozok Üniversitesi’nde olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Üniversitemizde görev yapacağım süre içerisinde, mesleki hayatım boyunca edindiğim bilgiyi ve tecrübeyi üniversitemize aktarmak için kullanacağım. Yozgat tarım ve hayvancılık şehri ilimizde tarım ve hayvancılığın gelişmesine üniversitemiz Ziraat Fakültesi bundan önce olduğu gibi bundan sonra da öncülük edecektir. Üniversitemizin gelişmesine yönelik Rektörümüz ve öğretim üyelerimizle birlikte her zaman birlik ve beraberlik içerisinde uyumlu çalışmalarda bulunacağız.” dedi.