Bir dizinin tanıtımında şöyle bir replik geçiyordu; futbol on bir kişiyle ama tek bir kalple oynanan oyundur.

Bu hafta lige bismillah der demez, on bir kişinin tek bir kalp olduğu siyah kırmızı formayı giyen oyuncularda gördük.

Sahadaki eksikleri, hataları, yanlışları dillendireceğiz elbet. Fakat, öne çıkan takım ruhunu konuşmak lazım evvela.

Hatırlayınız tereddütler vardı, haftalar öncesinde. Çünkü şampiyonluğu kıl pay kaçıran takım dağılmış yerine yeni bir kadro oluşturulmuştu. Tutar mı tutmaz mı,olur mu olmaz mı soruları dilden dile dolaştı.

Belki bunu söylemek için çok erken dilimden düşüreceğim. Diyeceğim ki, oluyormuş azizler oluyormuş. Bu takımın hamuru yoğrulmuş forma, arma siyah ve kırmızı, oyuncuların içine ilmek ilmek işlenmiş.

Maçın henüz başında geriye düşmesine rağmen şehre mahcup olmamalıyız diyen bir Yozgatspor takımı sahada adeta çırpındı. Sonrası malum önce beraberlik ardından, sona beş kala galibiyeti getiren Ali Yakup'un ayağından gelen iki gol.

Ruhun galibiyetini aldı takım ama söylemezsek hatayı, noksanı içimiz rahat etmez. Kalede Aykut çok kritik dakikalarda başarılı kurtarışlar yaptı.

Defans hattı herkesi korkutuyor önlem alınmalı, yoksa mazallah kalbimizin ritmi hızlanıyor, korkudan dilimiz damağımız kuruyor. Orta saha işinin hakkını verdi. Sağ kanatta eksikler var ama düzelecek biliyoruz. Takıma yeni dahil olan sol kanat oyuncumuz beklenileni fazlasıyla verdi ve alkış aldı.

Gelelim forvet'e belki gol atmadı ama, atılan iki golde de siyah adamın ismi var beyler. Kimse ağır kalıyor bu adamla olmaz demesin çok uğraştı, çok çabaladı. En fazla alkışı siyahın en tatlı rengine bürünmüş adam hakketti.

Gelelim takımın asıl sahiplerine taraftara. Yine aynısı gibiydi, tribünler dolu, tribünler aşık. Dakikalar sekseni gösteriyordu. Nevşehirspor bir puan iyidir hesabı yaparken. Maraton tribününden Yozgat bandosu eşlinde taraftarın galibiyete inancı hep bir ağızdan yükseldi. Beş dakika ne bando sustu, ne de taraftarın coşkusu son buldu. Takım mesajı almıştı, o sahadan bir puanla ayrılmak olmazdı. Sonra topu ağlarla Ali'miz, Yakup'umuz buluşturdu. Ne sevinç, ne coşku. Golü taraftar attırdı. Galibiyeti taraftar aldırdı.

Sonuç itibariyle,
Takım ruhu + inanç + taraftar =3 Puan

Yeni sezon hayırlı olsun, şampiyon olasın Yozgatspor